Spojili jsme naše vášně pro linoryt a beton

Beton nás spojuje od samého začátku, kdy mě Jirka požádal o ruku s designovým betonovým prstýnkem. Brzy na to jsme sami začali hledat ideální konzistenci betonu pro nejrůznější květináče, stropní svítidla, hodiny, dekorace nebo rámečky na obrazy. Experiment skončil, až když jsme si vyrobili koupelnové umyvadlo a desku na kuchyňskou linku. Rekonstrukce našeho bytu v Brně byla hotová a my jsme až po hodně dlouhé době odnesli poslední zbytky cementu a písku.

Jsme oba kreativní tvorové, Jiří pracuje jako architekt v Keeo4design, já jsem dělala PR pro Seznam.cz a Sygic. Netrvalo proto dlouho, než jsme vytvořili první betonový obraz. V prosinci 2018 se nám narodila Laura a já jsem měla konečně více času vyzkoušet si linoryt, techniku, kterou jsem na škole milovala. Nápad zalít vyrytý obrázek betonem přišel v podstatě okamžitě. O to větší nadšení přinesl výsledek. Do betonových obrazů jsme se zbláznili a začátkem roku 2020 vznikl Litone, spojení LInorytu a beTONu. 

V České republice, ale možná i světově, jsme první, kdo takto linoryt a beton spojil. Pokud Google nelže. :-) 

Na našich stránkách najdete kromě obrazů i sem tam nějaký příběh o tom, jak probíhá stavba našeho domu. A pokud vás baví plakáty, mrkněte na naše dvě kolekce plakátů

Simona Vojtěšková

Přečtěte si, co o nás píšou média. ❤︎