Betonový obraz na přání

Rádi vám vytvoříme betonový obraz podle vašeho přání. Můžete nám poslat fotku, logo, ale klidně i pouze námět. Obrazy děláme nejčastěji ve velikostech 30 x 40 cm, 40 x 60 cm, 45 x 45 cm, 60 x 80 cm nebo také ve velikosti 70 x 100 cm. Na výšku, na šířku i kulaté.

Betonový obraz může být i v barevném provedení. Obrazy rámujeme do širšího dřevěného rámu, nebo je necháme jen tak s háčkem na zavěšení. Cena se pohybuje od 4 000 Kč za obraz. Vše je o domluvě. Napište nám

Výroba betonových obrazů

Výroba každého obrazu začíná autorským linorytem. Pro některé obrazy používáme speciální umělecké lino, pro jiné volíme recyklované lino. Do již použitého lina jsme vyryli například kolekci Doma 2020, Spirálu, Duhu nebo Růži z pouti. Desítky let se po něm chodilo v Paláci Morava, chráněné kulturní památce od architekta Ernsta Wiesnera na Malinovském náměstí v Brně. Díky neuvěřitelné přizpůsobivosti betonu si můžete v těchto obrazech všimnout i otisků dřevěné podlahy, kterou lino léta zakrývalo. Některé Litone obrazy proto v sobě nesou i kousek historie. 

Každý obraz vytvoříme pouze několikrát, než se linoryt zničí. Přibližně pětkrát. Díky svým vlastnostem a barvě je však každý obraz jedinečným originálem. Tvoříme je totiž ručně ze skutečného betonu (cement, voda, písek), který jsme dlouho testovali.

Nedílnou součástí obrazů jsou miniaturní bublinky, skvrnky a lišící se odstíny aktuálně namíchaného betonu. Obraz je na dotek hladký, přičemž motiv vystupuje jemně ven.

 

Péče o obrazy

K zavěšení obrazu budete potřebovat hmoždinku a šroub. Čím je obraz větší, tím více má háčků. Nejmenší obrazy o velikosti 30 x 40 centimetrů mají jeden háček, největší o velikosti 70 x 100 centimetrů jich mají víc. 

Obrazy jsou sice z betonu a impregnujeme je, ale stejně tak jako se bežně nedotýkáte malířských pláten, tak se raději nedotýkejte ani toho betonového. Zejména mastné ruce by mohly na obraze zanechat otisky. 

Jednou za čas doporučujeme setřít z obrazu prach čistým štětcem. Beton může po letech vlivem prostředí lehce měnit odstín. 

Dárkové poukazy

Máme. Pište si o ně na náš email. Více info v článku na blogu. 

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Naše webové stránky vznikly díky JuicyFolio.cz.