Betonová mapa je obraz, který neomrzí

Mapa v nejrůznějších podobách a materiálech je v poslední době hitem mezi dárky. A vůbec se tomu nedivíme. Mapa města, státu nebo země, je totiž strašně nadčasová věc, která se nikdy neomrzí. Navíc, umíte si představit, že byste někomu darovali mapu a on vám na to řekl: „Vždyť já mapy nemám vůbec rád..."? 

Mapa pro ty, kteří milují Brno. Ke koupi zde.

Na internetu a v obchodech proto můžete sehnat nejrůznější mapy z korku, papírové mapy, vyplňovací, hvězdné, nalepovací, stírací, dřevěné, mapy, do kterých si zaznamenáte vámi navštívená místa. Všechno jsou to rozhodně potenciálně originální a vkusné dárky. Mapu z betonu, ve které dohledáte i tu nejzapadlejší uličku, však pořídíte pouze u nás. 

V poslední době se po mapách na zakázku často ptáte. Připravili jsme proto tento článek, ve kterém pro vás shrneme pár informací. 

Úvaly, mapa na přání, 40 x 60 centimetrů. 

Malá Lehota - Rajnohov štál, Slovensko, v dřevěném rámu.

Výroba betonové mapy na míru nám zabere přibližně tři týdny. Není potřeba, abyste nám dodávali konkrétní mapu. Stačí říct, co má na mapě být. Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, New York, Barcelona, Paříž, Londýn, Morava, Smíchov, Žižkov, Krkonoše, nebo třeba Beskydy. Mapu si sami nachystáme. 

Mapy děláme ve velikostech 30 x 40 centimetrů, 40 x 60 centimetrů, 60 x 80 centimetrů, ale nebráníme se ani velikosti 70 x 100 centimetrů. Můžete si také vybrat barvu betonu. Při betonování obrazu pak přimícháme do směsi vámi požadovaný pigment. Mapy jsou krásné například v černém betonu, ale klasická šedá je podle nás prostě nejlepší. Cena mapy na zakázku se pohybuje od 5 tisíc korun. 

Bořetice a Kraví hora, 40 x 60 centimetrů.

Srdcovka pro Brňáky. Nejen. Brno.

Jakmile nachystáme návrh obrazu, pošleme vám jej. V okamžik, kdy si design betonového obrazu potvrdíme, tak zasíláme fakturu na zálohu. Poté začneme rýt mapu do lina. Na místo, kde bydlíte, kde jste se narodili, žili, pracujete, můžeme udělat do linorytu třeba tečku. Nebo srdíčko. Cokoliv je možné. Vyrytý výsledek pak vybetonujeme.

Obraz vám rádi kamkoliv pošleme, nebo předáme osobně v Brně či v okolí Velkých Pavlovic (kde si stavíme dům :-)). 

Mezirolí v tmavém betonu. 

Betonová mapa je podle nás krásný a originální dárek, pokud chcete udělat radost někomu, kdo miluje minimalistický nordic styl. A nebo pokud hledáte vkusný doplněk do interiéru a nebaví vás stále opakující se dekorace, které má doma každý. 

Už přemýšlíte nad tím, jaká mapa by se vám v betonu líbila? Já bych se nejraději ihned pustila do světové mapy... :-)  

Simona