Načerpat inspiraci

Máme to za sebou. Naši první letošní dovolenou. Obvykle jezdíme na jaře, ale letos jsme ji, ostatně jako většina lidí, kvůli koronaviru posunuli. Vydali jsme se s dcerou Laurou a s naším prvním dítětem Australským ovčákem Fidem do Beskyd. Jirka si odpočinul od architektonických studií a betonování, já jsem si odpočinula od... Já jsem změnila prostředí. :) 

Linoryt je úžasný v tom, že si jej můžete vzít všude s sebou. 

Linoryt stromu na zakázku. 

Pár praktických tipů

...které vůbec nesouvisí s betonovými obrazy, ale mohou se hodit všem, kteří cestují do Beskyd. 


Ubytování 

Bydleli jsme v Lašské chalupě v Kunčicích pod Ondřejníkem. Kromě božského výhledu z pokoje se tam o nás úžasně starali. 

Kousek od ubytování jsme našli hezký rybník. Žádní lidé, lavičky k sezení, prostě klid. Vrátili jsme se tam pak ještě jednou na konci dovolené. 


Jídlo 

Moc dobré halušky a koleno (porce tak pro 3 lidi) měli v Pivovaru Ogar. Svíčková nám chutnala v Městském pivovaru ve Štramberku, kde jsme si také kousek opodál v Pekárně U Káči koupili nějaké ty štramberské uši. Dělali je tam přímo před našima očima. Nejlepší polévku jsme si dali v Hospůdce na Maraláku.

Kafe

Odpolední kávu, na lehátku v přírodě, kousek od výběhu koz a krůt, si dáte v Kovárně v Čeladné. Pro Jirku to bylo docela tematické místo, protože kavárnu si tam otevřelo místní architektonické studio. Cheesecake nám chutnal v kavárně Balloo v Rožnově pod Radhoštěm, kousek od hlavního náměstí. Rychlé kafe, na dovolené s batoletem nutnost, nás bavilo v kavárně Vegáč v Ostravici. 


Postřeh na závěr

Pustevny i Bílou vyjedete krásně na lanovce, kočárek vám vyvezou samozřejmě také. Pokud máte nosítko, nenechávejte jej doma. Dceru jsem si do něj na lanovku dala a byla po cestě nahoru mnohem klidnější. 18měsíční věčně kroutící se dítě bych totiž na lanovce jen tak na klíně držet opravdu nechtěla. A dolů si to dejte pěšky. :)


Simona