První obraz 70x100 cm je na světě

Začalo to nenápadně. Po nějaké době s betonovými obrazy o velikosti 30x40 centimetrů jsme zatoužili po větším formátu. Ruku v ruce s tím jsme dospěli také k tomu, že bychom se chtěli začít zabývat i trochu abstraktnějšími tématy. 

Spirála, 40x60 cm

Začali jsme proto s obrazem o velikosti 40x60 centimetrů. Pro linoryt jsme využili recyklované lino z brněnského Paláce Morava. Betonu jsme dali větší možnost vyniknout a ponechali jsme jej s více bublinami a prasklinami. Spirálu, jak jsme obraz pojmenovali, jsme si dokonce doma ihned po zatvrdnutí pověsili. Až tak nás bavila. Obraz v této velikosti váží přibližně 6 a půl kilogramů a udrží jej jeden háček. Vypadá skvěle v klasickém šedém betonu, ale podařila se nám i pěkná verze v černém betonu. Rádi vám obraz vytvoříme znovu, tenhle už svého majitele našel.  

Kruh, 70x100 cm

Protože nám nad jídelním stolem visí obraz od brněnské malířky Zdeny Höhmové o velikosti 70x100 centimetrů, chtěli jsme zkusit i tento formát. Motiv kruhu se však bude tentokrát vyvíjet. Bude se uzavírat... :) První obraz, vážící 22 kilogramů, už je hotov. Na zdi drží pomocí třech háčků a v interiéru vypadá dokonale. 

Jeho druhá verze bude mít o pár vyrytých drážek navíc, až se ve finále kruh úplně vyplní.

Simona