Dětská kresba v betonovém obraze

Jak děti rostou, produkují čím dál více obrázků a kresbiček, jedna je roztomilejší než druhá. Pokud hledáte způsob, jak oblíbenou kresbu originálně vystavit a uchovat, můžeme vám tuhle otázku vyřešit pomocí betonového obrazu. 

Obraz ze žlutého betonu, 40 x 60 cm

Děti a kreslení

Prostřednictvím kresby děti často vyjadřují své pocity, fantazijní představy, přání nebo sny. Přibližně v roce a půl začínají čmárat na papír, až se s z abstraktních tahů za nějaký čas stanou květiny, sluníčko, zvířátka nebo lidé. Dodnes si pamatuji, jak naše Laura poprvé pokreslila papír (a současně také podlahu, skříň, stůl...). Bohužel jsem si její první výtvor neuchovala, ačkoliv jsem to měla v plánu. Prostě někam zmizel. S přibývajícím množstvím pokreslených výkresů navíc brzy budeme muset vytvořit systém, jak ty nejhezčí obrázky uchovávat, abychom něco měli na památku.

Dětská kresba jako předloha pro linoryt

Maminka v betonu

Je to už nějakou dobu, co nás napadlo, že bychom některou Lauřinu čmáranici přeměnili v betonový obraz. Zatím kreslí hodně abstraktní obrázky, ale naposledy jsem u ní zahlédla i výtvor dost podobný naší Spirále. :-) Než jsme však stihli nápad přetavit ve skutečnost, ozval se nám zákazník, který by rád v betonu ztvárnil kresbu své dcery. Tak jsme se do toho pustili s radostí a betonový obraz s první dětskou kresbou už je na světě. Má 40 x 60 centimetrů, je ze žlutého betonu a ztvárňuje maminku malé autorky.

Práce na linorytu

Hlavonožec nebo krteček

Pokud se vám nápad líbí, neváhejte se na nás obrátit. Rádi i vám pomůžeme uchovat vzpomínku na vaši oblíbenou dětskou kresbu. A je jedno, jestli vaše dítě nakreslilo abstraktní umění, krtečka nebo hlavonožce. Takový obraz bude jistě vkusným doplňkem vašeho domova.

Betonování obrazu

Jak na to?

K realizaci takového obrazu budeme potřebovat pouze sken kresby vašeho malého umělce. Dál už si poradíme. Vybrat si můžete mezi velikostmi 30 x 40, 45 x 45 nebo 40 x 60 centimetrů. Obraz můžeme ponechat šedý, ale klidně vám do něj přimícháme barevný pigment. Skladem máme také dřevěné rámy.

Pište na email info@litone.cz nebo volejte +420 604 570 536.

Simona 

Detaily výsledného obrazu a podpis Litone

Detaily obrazu a naše oblíbená pokojovka Pilea