Obrazy na přání: Tatra, golf i cyklisté

Ke konci roku 2020 se nám sešlo více zakázek na obrazy na přání. Vždycky je to tak trochu výzva, protože vám chceme vyjít vstříc a současně se chceme držet stylu, který máme. Kromě map jsme proto na zakázku tvořili například betonový obraz s automíchačkou Tatrou 148 nebo s golfistou.

Jeleni

Obraz s minimalistickými jeleny byl inspirován betonovým obrazem s Koňmi, který patří k jednomu z našich prvních obrazů. Stejně jako předloha, tak i jeleny jsme tovřili na recyklovaném lině z Paláce Morava v Brně. Jestli jej pod stromečkem našel nějaký myslivec nebo nadšenec do přírody už si můžeme pouze domýšlet. Každopádně jelen je motiv, který bychom dříve nebo později rádi znovu zpracovali do obrazu k volnému prodeji.

Detail betonového obrazu s Jeleny a moje rydlo na linoryt.

Přání na poslední chvíli a návrh obrazu.

Tatra

Již dříve nás napadlo, že by bylo vtipné vyrobit obraz, na kterém bude klasická míchačka na beton. Že se nám sám od sebe ozve člověk, který si přeje autodomíchávač, to byla prostě skvělá náhoda. Zadání znělo jasně: Tatra s vanou na beton, jednoduše. U tohoto obrazu s jistotou víme, že jej dostal k narozeninám majitel právě zrenovované Tatrovky 148.

Betonářská tematika ve vánočním zátiší: mixér Tatra 148.

Obraz v dřevěném rámu.

Cykloláska

Žlutý betonový obraz s cyklisty jsme tvořili podle fotografie. Obraz byl vánočním překvapením od cyklisty pro cyklistku. Žlutá je navíc jejich oblíbená barva a hodí se jim do interiéru. Stejně tak prý jako betonový obraz k betonové stěrce v obývacím pokoji.

Trochu mrzlo, když jsem obraz venku na stole fotila.

Hotový linoryt je třeba očistit a umýt.

Golfista a další 

Mezi další obrazy na přání patří také minimalisticky pojatý golfista (zelený trávník v obraze však nenajdete), maminka podle předlohy dětské kresby (více o dětských obrazech v tomto článku na našem blogu), nebo třeba mapy.

Detail betonového obrazu s golfistou.

Pokud máte také zájem o betonový obraz na přání, napište mi na info@litone.cz.

Simona