Letos Darujeme České Vánoce

Možná jste už slyšeli o projektu Darujeme České Vánoce, který začal jako nenápadná skupina na Facebooku a v podstatě pár dní na to se neskutečně rozrostl. Iniciativa vznikla na podporu českých tvůrců, kteří se díky zavřeným obchodům dostali do nemilé situace. Najdete mezi nimi autory designových hraček, bytových dekorací, keramiky, textilních doplňků, šperkaře, švadleny, skláře atd.

Já a tmavá Spirála, 40 x 60 cm

Myšlenka projektu Darujeme České Vánoce stojí na tom, že pokud místo z Alzy nebo H&Mka objednáme letos vánoční dárky od českých tvůrců, budeme mít všichni krásnější Vánoce. Lokálně zakoupeným dárkem uděláme něco pro podporu české ekonomiky a navíc, proč kupovat plastovou hračku z Číny, když jsou zde úžasní výrobci jako je třeba Lesito, Funky Monkey nebo Utukutu.

I naše betonové obrazy, které tvoříme v Brně, najdete na stránkách Darujeme České Vánoce. Sami jsme už pár dárků od českých tvůrců nakoupili. Mezi nimi třeba krásnou vázu od Radua Crystal nebo oblečení od brněnské značky YOUNGPRIMITIVE. A víc už prozrazovat nemůžeme. Přece jenom je to naše vánoční překvapení. :-)

Simona