Letos Darujeme České Vánoce

Možná jste už slyšeli o projektu Darujeme České Vánoce, který začal jako nenápadná skupina na Facebooku a v podstatě pár dní na to se neskutečně rozrostl. Iniciativa vznikla na podporu českých tvůrců, kteří se díky zavřeným obchodům dostali do nemilé situace. Najdete mezi nimi autory designových… chcete vědět víc?

Betonová mapa je obraz, který neomrzí

Mapa v nejrůznějších podobách a materiálech je v poslední době hitem mezi dárky. A vůbec se tomu nedivíme. Mapa města, státu nebo země, je totiž strašně nadčasová věc, která se nikdy neomrzí. Navíc, umíte si představit, že byste někomu darovali mapu a on vám na to řekl: „Vždyť já mapy nemám vůbec… chcete vědět víc?

První kolekce autorských plakátů Litone

Tisknu si pro zábavu. Většinou po večerech, když uspíme Lauru a je konečně prostor vytáhnout barvy a válečky a zašpinit si trochu ruce. A také proto, že se ráda vracím k tomu, co jsem dělala předtím, než jsme do linorytu nalili beton.  Krajina, linoryt, černý tisk A tak mezi betonováním, tvorbou… chcete vědět víc?

Darujte dárkový poukaz na obraz Litone

Konečně máme vouchery! Blíží se Vánoce, a proto jsme chtěli udělat radost všem, kteří by rádi pořídili nějaký betonový obraz jako dárek, ale nejsou si jistí výběrem. Přece jenom vybrat obraz není nic snadného. Ale pokud víte, že má váš partner nebo maminka ráda beton, nemůže se poukaz od Litone… chcete vědět víc?

V září jsme se nezastavili

Mysleli jsme si, jak si po létě oddychneme a trochu nabereme síly. Přece jenom bylo toho víkendového cestování docela dost. Kromě Prahy jsme byli na konci prázdnin také třeba ve Vídni. Nicméně přišlo nám hned na začátku září nezávisle na sobě několik objednávek na betonové obrazy na zakázku. Z… chcete vědět víc?

Litone na Czech Design Week

Byli jsme v Praze! Na lodičkách, na Petříně, na Karlově mostu a hlavně také na Czech Design Week. Přehlídka českého designu se konala 10. až 13. září v Kongresovém centru a my jsme rádi, že jsme měli možnost tam být.  Byla to naše první zkušenost se stánkem a vlastně vůbec poprvé jsme takto veřejně… chcete vědět víc?

Obrazy na přání

Narozeniny, svatba, narození dítěte, svátek, výročí, vánoce, z lásky, kolegovi, šéfovi, věrnému klientovi, nebo jen tak. Pokud si nevyberete z naší aktuální kolekce betonových obrazů, vytvoříme vám obraz na míru. Můžete nám dodat přesný obrázek, podle kterého obraz zpracujeme, stačí nám však i… chcete vědět víc?

Soutěžte o obraz do 5. 9.!

Společně s časopisem Marianne bydlení jsme vyhlásili soutěž o jeden z našich betonových obrazů. Podmínkou účasti v soutěži je sledování našeho profilu na Instagramu nebo na Facebooku a zodpovězení otázky pod článkem na stránkách časopisu.  Dne 5. 9. 2020 se dozvíte jméno výherce. Hodně štěstí! chcete vědět víc?

První obraz 70x100 cm je na světě

Začalo to nenápadně. Po nějaké době s betonovými obrazy o velikosti 30x40 centimetrů jsme zatoužili po větším formátu. Ruku v ruce s tím jsme dospěli také k tomu, že bychom se chtěli začít zabývat i trochu abstraktnějšími tématy.  Spirála, 40x60 cm Začali jsme proto s obrazem o velikosti 40x60… chcete vědět víc?

Barevné betonové obrazy

Myšlenku obrazů z barevného betonu jsme na začátku zavrhli. Ale opravdu jen na chvíli. Jirkovi ten nápad totiž vrtal hlavou a objednal "na zkoušku" barevný pigment v podstatě bez mého vědomí. Rád totiž testuje. A výsledek? Posuďte sami. Do žlutého citronu jsem se přímo zamilovala... Na první… chcete vědět víc?